Zakończyły się zmagania w rozgrywkach VI ligi grup północnej i południowej. Teraz czas na spotkania barażowe.
Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek KPOZTS pkt. 6.6. – Po zakończeniu sezonu dwa pierwsze zespoły awansują do play-off, rozgrywanym ,,na krzyż”. Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny, które zajęły drugie miejsca.
Mecze barażowe zaplanowano na 16 i 17 maja.
Sobota 16 maja
11:00 LZS Jastrzębie – GLKS Cis Hylmet Cekcyn III
11:00 LZS Tajfun Śmiłowice – KS Galakticos Nowe
Niedziela 17 maja
11:00 GLKS Cis Hylmet Cekcyn III – LZS Jastrzębie
11:00 KS Galakticos Nowe – LZS Tajfun Śmiłowice
Zwycięzcy awansują do V liga. Przegrani zagrają o miejsce trzecie w dwumeczu w dniach 30 i 31 maja.
Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PZTS 10.2.1.5. prawo gry w spotkaniach barażowych mają zawodnicy, którzy: wzięli udział w minimum 5 zawodach PZTS dla klubu, w którym uczestniczy w rozgrywkach ligowych (tj. turniejach indywidualnych, rozgrywkach drużynowych rozgrywanych w formie turniejowej, kolejkach ligowych rundy zasadniczej albo rundach KWDPP) i jest zgłoszony do składu drużyny, albo udziału w minimum 30% kolejkach rundy zasadniczej tych rozgrywek.


